Yönetmen Zühre Saral Gökağaç’dan yeni bir Belgesel “Bulutlara Giden Yol”

zühre

 

Dünyanın en tehlikeli yolu seçilen Derebaşı Virajları’nın TRT tarafından belgeseli çekiliyor. Belgeselin çekim ekibi iki gün önce Derebaşı Virajlarına giderek keşif çalışması yaptı.

TRT Yapımcı-Yönetmenlerinden Zühre Saral Gökağaç’ın çekeceği Derebaşı Belgeseli projesi “Bulutlara Giden Yol” adıyla TRT tarafından onaylandı. Yapımcı-Yönetmen Zühre Saral Gökağaç ve çekim ekibi önceki gün Karaçam’a ve Derebaşı Virajlarına giderek yerinde keşif çalışması yaptı.

derebasi_virajlari_belgeseli2

Belgeselde Derebaşı Virajlarının yapımından, orada yaşananlara, yol üzerindeki hanlardan, yol ile ilgili hatıralara, virajların değişik açılardan aksiyon görüntülerine kadar detaylı bir çalışma yapılacak. 30 ya da 52 dakika olacak olan ve Haziran 2016’da çekimlerine başlanacak olan belgeselin 2017 Nisan ayında TRT’de yayınlanması bekleniyor.

Sami Ayan’ın danışmanlığında çekilecek olan Derebaşı Virajları-bulutlara Giden Yol belgeseli Yapımcı ve Yönetmeni Zühre Saral Gökağaç “Güzel ve heyecan verici bir çalışma olacağını düşünüyorum. Benim için de farklı bir deneyim olacak. Çocukluğumda geçtiğim bu yolun belgeselini çekmek farklı bir duygu benim için. Burası gerçekten özel bir yer ve bu özel alanı en güzel bir şekilde kayıt altına almak istiyoruz.” dedi.

Zühre Saral Gökağaç daha önce Çaykara ile ilgili Bir Ada İki Göç belgeseline imza atmıştı.

kaynak: çaykara gazetesi.com

Bu gönderiyi paylaş