Saral’ın Yeni hedef Trabzon’a AQUA Park

fatih saral

Of’ta çay fabrikası kuran iş adamı Fatih Saral, yeni hedefinin ise Trabzon’a dev bir aqua park kazandırmak olduğunu açıkladı. Saral, “Ticaret bizim için ikinci planda. Asıl amacımız memleketimizin kalkınmasına katkı sunmaktır” dedi

Of’ta yatırım atağı başlattınız. Bunda bölgedeki turizm hareketliliğinin bir etkisi var mı?
“Uzun yıllardan sonra yatırım konusunda baba ocağımız olan bu bölgeye ilk kez ağırlık verdik. Başak Çay Fabrikası faaliyete geçti. Her şeyiyle akrabamız Oğuzhan Saral’ın ilgilendiği Çaykent Otel de 15-20 gün içinde hizmete açılacak. Burada ticaret bizim için ikinci planda. Asıl amacımız memleketimizin kalkınmasına katkıda bulunmak, dostlarımızı ve akrabalarımızı yalnız bırakmamak. İş vesilesiyle sık sık Trabzon’a geliyoruz ve eş, dost, akraba ziyareti fırsatı yakalıyoruz. Bunlar para kazanmaktan daha önemli.”

Çay fabrikasının faaliyete geçtiğini söylediniz. Üretim ve pazarlama orantısı nasıl?
“Yaş çay alımı için yaklaşık 10 gündür Of’tayım. Peşin para ile alım yapıyorum. Fabrika üretime başladı ve 24 saat çalışıyor. Çayın pazarlamasında sıkıntımız yok. İstanbul, Tekirdağ ve Ege Bölgesi’nde kuvvetli bir çevremiz ve dostlarımız var. Fabrika yeni üretime geçti ancak üreteceğimiz çayın tamamını sattık. Hedeflediğimiz bir kotaya şimdiden ulaştık. Sağ olsunlar dostlarımız bu konuda da bizi destekliyor. Talebe göre ileride üretim kapasitemizi artırabiliriz.”

Trabzon’a yeni yatırım planlarınız var mı?
“Elbette bölgemize yatırımlarımız sürecek. Bakın Of Belediye Başkanlığı yıllardır bizim ailemizde. Bu bir sorumluluk demektir. Of’ta bizim ailemiz gibi çok değerli aileler var, pırıl pırıl gençler var ama iş imkânlarının kısıtlı olduğunu da hepimiz görüyor, biliyoruz. Bunlara nasıl iş kapısı açabileceğimizin hesaplarını yapıyoruz. Önemli olan istihdama katkı sunmaktır, asla para kazanma derdinde değiliz. İnsanımıza iş imkânı sunabilirsek ne mutlu bize…”

Ne tür yatırımlar yapılabilir peki, bir araştırmanız oldu mu?
“Tabii ki… Trabzon’da ne eksik ona bakıyoruz. İnsanların burada olmasını istediği halde olmayan yatırım hangisidir bunları araştırıyoruz. Bir düşüncem var ve bunu ilk kez açıklıyorum. Mesela Trabzon’da aqua park eksikliği var. Civardaki illerin de çekim merkezi olan Trabzon’un gerçekten büyük bir aqua parka ihtiyacı var. Mesela İstanbul’da iki tane var ve çok güzel hizmet veriyor, insanlar faydalanıyor. Şimdilik bir projem yok ama böyle bir yatırımı Trabzon halkına kazandırmanın çok faydalı olacağını düşünüyorum.”

Son olarak neler söylemek istersiniz?
“Trabzon’da çok kıymetli akrabalarımız ve dostlarımız var. Onları ziyaret ediyorum, keyifli sohbetler yapıyorum ve inanın İstanbul’a dönmek zor geliyor. Bu gelişimde Arsin’de Saral Ailesi’nin yemeğine katıldım. Orada hayatımda hiç görmediğim yüzlerce akrabamla karşılaştım, tanıştım. Onların bize nasıl bir özlem duyduklarını gözlerimle gördüm ve gerçekten etkilendim. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı ve Of eski Belediye Başkanı akrabamız Murat Saral’ı ziyaret ettim. Bölgedeki iş adamları ile bir araya gelip fikir alış verişinde bulunduk. Dostlarımızı ziyaret ettik. Sağ olsun Zeki Mazlum bizi hiç yalnız bırakmaz, yine öyle oldu. Ailemiz için değerli bir insandır, onun gibi yüzlercesi var. Haliyle Trabzon’da olmaktan mutluluk duyuyoruz. Artık sürekli gidip geleceğiz, bir ayağımız burada olacak. Böyle İstanbul’un yoruculuğundan da sık sık kurtulma fırsatı bulmuş olacağız. Son bir not olarak şunu da belirteyim. Trabzon’da geldiğim zaman Ramada Otel’i tercih ediyorum. Benzer kalitede bir oteli de ilerleyen zamanlarda Trabzon’a düşünebiliriz. Çünkü gerçekten çok güzel bir otel ve çok iyi hizmeti var. Burada kendi evimde gibi rahat ediyorum. Bu vesileyle tüm personeline teşekkür ediyorum.”

 

kaynak: Karadenizin sesi

Bu gönderiyi paylaş