Saralailesi.com ve Sosyal Medya

Değerli aile bireylerimiz;

Büyük bir çoğunluğumuzun sosyal medya adı verilen Facebook, Twitter vb. sitelerde üyeliğinin bulunduğu aşikârdır. Bu internet siteleri yoluyla, birçok aile bireyimiz ve arkadaşımızla iletişim kurduğumuz gibi yine bazı konularda da gerek maddi gerekse manevi desteğimizi de göstermiş bulunuyoruz. Ne yazık ki  bir çok aile bireyimiz, bu siteleri kötü amaçlarına alet eden insanların oyununa da gelebilmektedir. Bu durumun baş nedeni olarak internet konusunda yeterli bilgimizin olmamasını göstersek de bazen de iyi niyetimiz suistimal edilebilmektedir. Daha önce karşılaşmış olduğumuz birkaç örneği konuyla ilgili olduğu için örneklemek istiyorum:

Bir aile bireyimizin facebook hesabını kötü amaçlı bir kişi ele geçirmiş ve listesindeki diğer kişilere mesaj göndermekteydi. Mesajda insanların telefon numarasını istemekte ve o numaraya yollayacağı SMS’e EVET yazarak cevap vermelerini istiyordu. Böylesi bir olayla karşılaşmanız durumunda hiçbir şey yapmadan karşı tarafı oyalamanızı öneriyor ve facebook hesabının gerçek sahibine telefonla ulaşmanızı istiyoruz. Hesabın gerçek sahibi, hesabının ele geçirildiğini söylerse o hesabı facebook’a şikayet edebilirsiniz. Bu şekilde Facebook yetkilileri de o hesabı kapatacaklardır.

Ya da başka bir şekilde sizden facebook yoluyla bir yakınınız para ya da kredi kartı numaranızı isterse kendisiyle telefon yoluyla iletişime geçmeniz menfaatinize olacaktır.

Facebook’taki oyun vb. uygulamalar da bu tehlikenin bir başka kullanım aracıdır. Bu konuda da sizden daha bilgili olan insanlardan yardım almanızı öneririz.

Çok daha tehlikeli bir yol ise kötü niyetli insanların SARAL, SARIALİOĞLU, SARALOĞLU gibi soyadlarla hesap açmaları ve sizlerle iletişime geçmeye çalışmalarıdır. Bu gibi durumlarda site yöneticileri olan Yenal SARAL ve özellikle Ahmet SARIALİOĞLU ile iletişime geçerek o kişi hakkında bilgi almaya çalışınız. Aşağıda sitemizin ve site yöneticilerimizin kullandığı sosyal medya hesaplarına ait bağlantıları verebiliriz.

SARAL AİLESİ Facebook Grubu: https://www.facebook.com/groups/5198912275/

Saralailesi.com Sayfamız: https://www.facebook.com/pages/Saralailesicom/111497325087

Saral Ailesi Twitter Sayfası: https://twitter.com/#!/saralailesi

Ahmet SARIALİOĞLU Kişisel Sayfası: https://www.facebook.com/profile.php?id=1029850801

Yenal SARAL Kişisel  Sayfası: https://www.facebook.com/yenalsaral

Yenal SARAL Twitter Sayfası: https://twitter.com/#!/yenalll

Bu gönderiyi paylaş