ÖZÇAY, DÜNYA İNOVASYON ÖDÜLÜ’NÜ KAZANDI.

Trabzon Of Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne ait ÖZ Çay firması, ürettiği 2.5 yapraklı organik yeşil çay ile, Nürnberg Yiyecek İçecek ve Ekipmanları Fuarı’nda dünya birinciliğine layık görüldü.

Almanya’nın Nürnberg kentinde düzenlenmekte olan BrauBeviale 2018 fuarına Trabzon Of ilçesinden katılan, ÖZ Çay firması, ürettiği 2,5 yapraklı organik Yeşil Çay ile Dünya İnovasyon Birinciliği (Yeni yaratıcılığın, ticari ustalıkla birleştirilmesi) ödülünü kazandı.

Ödülü, törene katılan OF Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Öz Çay Genel Müdürü Erdal Saral, İngiltere merkezli, Foodbev Media Genel Müdürü Richard Hall’ın elinden aldı.

SARAL: ÜLKEMİZE GURUR YAȘATTIK
Ödülü aldıktan sonra gazetemize açıklamada bulunan OF Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Öz Çay Genel Müdürü Erdal Saral, Türkiye’ye büyük bir gurur yaşattıklarını belirterek, “Bu ödül bizim için çok önemli bir ödül. 2018 yılında, özellikle çay dalında dünya yenilik ödülünü almanın onurunu ve gururunu taşıyoruz. Türkiye’mize, yöremize, insanımıza hayırlı olsun. Vatanımız için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bundan sonra da yapacağız. Bu gibi birincilikler, bizim olduğu gibi tüm firmalara da nasip olsun” dedi.

TEK TEK ELLE TOPLANIYOR
Üretim imkanları kısıtlı olduğu için geçtiğimiz yıl üretimin tamamını Fransa’ya pazarladıklarını, önümüzdeki yıldan itibaren de kapasiteyi artırıp tüm Avrupa’ya pazarlamayı hedeflediklerini ifade eden Saral, “Organik Yeşil Çay, bahçelerden tek tek elle toplanıyor ve işleniyor. Bu şekilde üretim ilk defa yapılıyor” dedi. Ödül törenini baştan sona izleyip OF Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Öz Çay Genel Müdürü Erdal Saral’ı başarılarından dolayı tebrik eden Nürnberg Başkonsolos Yardımcısı Selçuk Eke’de ülkemiz adına çok mutlu olduklarını söyledi.

 

Bu gönderiyi paylaş