Kamuoyu Duyurusu

19 Mayıs 2017 tarihinde CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile Beylikdüzü Belediyesi tarafından  Beylikdüzü Kent Parkı’nda KKTC’nin kuruluşunu sembolize eden, iyi niyetle hazırlanmış olduğu iddia edilen ancak istismara açık olduğu gösterilen tepkiden anlaşılan heykelle ilgili durumu savunmak hiç şüphesiz Beylikdüzü Belediye Başkanlığı’na aittir.

Belediyeler halka hizmet için kurulmuş olup, başkanları seçimle iş başına gelir. Hizmet politikaları, mensup oldukları siyasi partinin siyaseti istikametinde yürütülür ve tasarruflarından doğrudan sorumludurlar. Desteklerini yasalardan ve halktan alırlar.

Beylikdüzü’nde cereyan eden heykel kırma olayı sonrasında yerel bazda belediyenin bazı yöneticilerinin veya başka art niyetli bilinemeyen kişilerin fısıltı halinde belediyeye atfen “Arkamızda Sarallar var “ şeklinde alakasız ve yersiz söylemlerde bulundukları, aile fertlerimize kişisel ve resmi kanallardan intikal ettirilmiş olup, bu durum ailemizde üzüntü yaratmıştır.

Sarallar, aile olarak 150 yıla yakın aralıksız bir belediyecilik kültürüne sahiptir. Bu anlayış ve kültürümüz devletin her türlü değerinin korunup kollanacağı bir çizgide olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

Şimdiye kadar hiçbir siyasi yanlışın yanında olmadığımızın bilinmesini isteriz.. Geleneğimiz budur ve bundan sonra da böyle olacaktır.

Saygılarımızla

Bu gönderiyi paylaş