İnşaat aşamasındaki Konak hırsızların hedefi oldu

12OF’ta son dönemde yaşanan hırsızlık olayları adeta pes dedirtiyor. Kış mevsimi nedeniyle iyice nüfusu azalan mahallelere dadanan hırsızlar, adeta evleri soyup soğana çeviriyor.

Hırsızların birçok mahallede telefon kablolarını çalmaları nedeniyle mahallelerde telefonlar çalışmıyor. Bir kablo hırsızlığı da Cumapazarı’nda yaşandı.

Bölgemizin Tarihi mimarisine uygun olarak yeniden inşa edilen ve iç restorasyonu devam eden Sarıalizade Mehmet Efendi Konağı’na giren hırsızlar elektrik tesisatlarının kablolarını çaldı. Önceki gece Konağın kapı kilitleri kırılarak içeriye giren hırsızlar, iç elektrik tesisatını ve klima tesisatlarını sökerek kayıplara karıştılar.

Saral Restorasyon İnşaat Mimarlık Firmasının Sahibi ve Konağın sahiplerinden Mehmet Saral yaptığı açıklamada; “Pazartesi sabah şantiyeye geldiğimizde inşaatın kapı kilitlerinin kırılmış olduğunu gördük. İçeride bulunan Elektrik Tesisatı malzemelerinin ve Klima tesisatlarının sökülmüş parçalanmış ve alt katta bulunan makine dairesinde bulunan kablo tesisatlarının da sökülerek çalındığını tespit ettik. Of Jandarmayı arayarak bu konuda bilgi verdik. Of İlçe Jandarma Ekipleri ve Olay Yeri İnceleme Ekipleri Şantiyemize gelerek gerekli incelemeleri yaptılar. Şantiye Çalışanlarının görgü tanıklarının ifadelerini aldılar. Görgü tanıklarının söylediklerine göre pazar günü ve olay günü yani pazartesi günü sabah ezanı vaktinde 2-3 kişinin içinde bulunduğu bir araçtan bahsettiler. Of Jandarma Ekipleri gerekli incelemeleri yapıyor. Kış Aylarında boşalan Mahallelerimizde bu tarz hırsızlıkların olduğu ve bunun giderek arttığını görmekteyiz. En kısa zamanda bu sorunun çözüme kavuşturulması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

saaralailesi.com olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kaynak: Of Havadis

Bu gönderiyi paylaş