Beşirlispor Kupasını İstiyor

Başkanlığını aile bireyimiz Semih SARIALİOĞLU’nun yürüttüğü Beşirlispor, 2011-2012 2. amatör ligini şampiyon olarak tamamlamıştır. Tüm kulüple birlikte şampiyon olunan maçın akşamında düzenlenen yemekte temsilen bir şampiyonluk kupası da kaldırtarak sevinçlerini sıcağı sıcağına yaşamışlardır. Yeni sezon öncesindeki resmi kupa törenlerinde Amatör Spor Kulüpleri Ferderasyonu ( ASKF ) Trabzon Şubesi tarafından Beşirlispor’a kupası verilmemiştir. Bu duruma neden olarak da şube başkanı Cahit ERDEM, sezonun son maçından sonraki temsili kupayı resmi kupa olarak lanse etmeye çalışmıştır.

Durumla ilgili olarak Semih SARIALİOĞLU : 

2011-2012 Trabzon 2. Amatör Küme Şampiyonu Beşirlispor’da Kulüp Başkanı Semih Sarıalioğlu şampiyon olmalarına rağmen hala kupalarını alamadıklarını dile getirerek, ‘Kulüp olarak mağduruz’ dedi. Şampiyonluk gecesinde herkesin kişi parası ödediğini belirterek, ‘Basında ASKF’nin kupa parasının ödendiği yönünde haberler çıktı. Gecede herkes kişi başı parasını ödemiştir. Başka para yoktur ortada’ dedi.

ASKF Başkanı Cahit Erdem’in Trabzon Amatörünün geleceği için istifa etmesi gerektiğine vurgu yapan Sarıalioğlu, ‘Becerip 1 kupayı veremeyen yönetim amatör futbola hiçbir katkı sağlayamaz. Emeklerimizin simgesi olan kupamızı bile veremediler. Heyecanımız, Huzurumuz kayboldu. Amatöre kimse sahip çıkmıyor çıkanları da böylelikle soğutuyorlar. Amatörün bekası için Cahit Erden istifa etmelidir’ diye konuştu.

[toggle title=”Beşirlispor Kulübü’nün resmi açıklaması için tıklayınız”]

Beşirlispor Trabzon’un en eski kulüplerinden biridir. Camiamız kentimizin futbol alt yapısına bugüne kadar önemli katkılar sağlamış, saygın bir ailedir. Bu saygın aileyi mağdur etmeye kimsenin hakkı yoktur.

Trabzon’un amatör futbol kulüplerinin önünü açmak, desteklemek gibi bir misyonu bulunan ASKF Trabzon Şubesi, her nedense saygın camiamızı üzmekle kalmamış, mağdur da etmiştir.

2011-2012 yılı 2. Amatör lig şampiyonu olan Beşirlispor Kulübü’müze, tüm klasman şampiyonlarına kupa verildiği resmi törende, hakkı olan kupasını vermemiştir.

ASKF Yönetimi buna gerekçe olarak; törenden iki ay önce verdiğimiz şampiyonluk yemeğinde temsilen kendi tarafımızdan alınan kupayı kendileri vermiş gibi göstermişlerdir.

Sayın ASKF yönetimi belli ki yaptıkları hatanın üstünü örtmek adına bahane üretmeye çalışmaktadırlar. Unutulmamalıdır ki; Bir sezon boyunca ter akıtıp kazanılan şampiyonluk kupasının alınması gereken yer kendilerinin bildiği gibi her kulübün onurlandırıldığı resmi törenlerdir.

Beşirlispor Kulübü; teknik kadrosundan idari kadrosuna futbolcusundan taraftarına kadar beklediği şampiyonluk kupası resmi törende verilmemiştir.

Bu mağduriyetin giderilmesi beklenirken, misyonu amatör spor kulüplerini büyültmek, önünü açmak olan ASKF yönetimi, camiamızın hakkını arayan Kulübümüzün Başkanına mesnetsizce saldırarak hedef şaşırtmaya çalışmaktadırlar.

ASKF yönetimini son yaptığı yazılı açıklamada değinildiği gibi; bizim kurumları hedef alma gibi bir saplantımız yada düşüncemiz yoktur. Biz oluşan mağduriyetin giderilmesi adına sorumlu kurumu görev başına davet ediyoruz.

Fakat koltuğuna güç vermesi gereken insanların koltuktan güç aldığını görmekteyiz.  

Bizi suçlayanlar, bugüne kadar amatör spor kulüplerini desteklemek adına hangi faaliyetlerde bulundular?

Hangi projeleri ürettiler?

Eski Genel sekreterimizi ziyaret etmekten, protokol fotoğraflarını sergilemekten başka ne yaptılar?

Sayın başkanımızın telefonla ulaşıp, Beşirlispor kulübümüzün soyunma odasının olmadığını belirtip yardım talebinde bulunmasını bile göz ardı edip, “Kendiniz halledin” diyen bir ASKF Trabzon Şubesi başkanı ile karşı karşıyayız.

Şunu da belirtmek isteriz ki; Sayın ASKF Yönetimi kulübümüzün başkanını genç olmakla yadırgayıp, hedef göstermesini ise ayrıca kınıyoruz. Genç olup yada yaşının büyük olmasına karar verecek olan camiamızın kendisidir. Bunu yadırgamak yada eleştirmek kimsenin haddi değildir!

Bizim tek hatamız; amatör spor kulüplerine söz verdikleri bilgisayar desteğini bile gerçekleştirmeyen zihniyetten resmi törende kupa beklemek oldu.

 SON OLARAK ŞUNU SÖYLEMEK İSTERİZ Kİ;

BİR PARÇASI OLDUĞUMUZ ASKF KURUMU VE CAMİASINI KAMU OYUNDA DAHA FAZLA TARTIŞMA KONUSU YAPTIRMAMAK ADINA TAKDİRİ SPOR CAMİASINA BIRAKIYORUZ.

Beşirlispor Futbol Kulübü

[/toggle]

 Saralailesi.com olarak siz değerli aile bireylerimizi ASFK Trabzon Şubesini arayarak haklılığımızı anlatmaya davet ediyoruz.

ASKF TRABZON ŞUBESİ

Tel: 0.462 – 326 97 05
Tel: 0.462 – 326 97 06
Fax: 0.462 – 326 26 48

Bu gönderiyi paylaş