Başkan Mustafa Saral Güven Tazeledi

 

 

Of hayrat derneğinin 24.genel kurulu İstanbul fatih ilçesi Ali Emiri Kültür merkezinde gercekleştirildi. Kuruluşunun 50. Yılına giren of hayrat eğitim kültür ve yardımlaşma derneği yeni yönetimi oluşturma adına dernek üyelerini genel kurula davet etti.

Fatih  Ali Emiri kültür merkezindeki   toplantı salonunda  bir  araya gelen of hayrat derneği  üyeleri  salonu dolduruken  genel kurul   için divan kurulu üyeleri seçimine geçildi.

Divan kurulu başkanlığına Of  hayrat vakfı  eski başkanlarından Reşat aksubivan başkanı secildi. Divan üyekliklerine ise suat saral musa Kanıtoğlu ve Kenan Atalay seçildi.

Genel kurula başkanlık eden Reşat Aksu  salonu dolduran hemşerilerimizi  bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı icin davet etti.

 İlk konuşma için of hayrat Derneği  başkanı mustafa Saral kısa bir teşekkür konuşması yaparak bizlere güven ve desteklerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum. Debeğimiz 1960  yılların başlarında kurulmuş  ve bügüne kadar değerli büyüklerimiz tarafından taşınmış ve kurumsallaştırılmış ve bizde bu yapıyı dahada kurumsallaştırmak için calışacağız  istanbuldaki tüm Ofluları ve hayratlıları derneğimize dahil etmek için  özellikle davet etmek istiyoruz   bu yapıya sahip çıkması ve katkıda bulunmasını istiyoruz  bu bizim yönetim olarak ana bakış acımızdır. Bu anlamda çalışmalarımızı sürdüreceğiz hakikatten ciddi kaynakları ve varlıkları olan bizlerinde  sizlerin ve gelecekteki  gençlerimizin katkıları ile devam edecek  derneğimize hepimizin sahip çıkması  gelecektede gençlerimizin sorunsuz  büyümesi için gerçekten hepinizin desteğine ihtiyacımız var  .Bu toplantıyı yaparken amacımız buraya daha cok insanı toplamak ve  güçlü olmaktır ama maalesef hava şartları  buna elvermediğini  görüyoruz burada varsa eleştirilerinizi düşüncelerinizi  paylaşabilirsiniz  ‘diyerek hepinizi katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum dedi.

 

        Of hayrat Derneği nin üç yıllık zaman diliminde yapılan çalışmalar anlatıldı gelir gider blançolar haziruna sunuldu.Dernek genel sekreteri Emrullah Tellioğlu Şunları söyledi ‘Çok değerli of hayrat derneğinin cefakar ve vefakar üyeleri  sizlere 2013 -2017  üç yıllık faaliyet raporlarını sunacağım konu ile ilgili yaptıkları çalışmalardan bahsederek lalelide bulunan  binalarının kira gelirinin düşük olduğunu ve bu konu ile kiracımızla kiranın yükseltilmesi noktasında  görüşmelerimiz devam ediyor.bunun yanında Anadolu yakasında ki şubemizin tapusu of belediyesinin üzerinde  idibunuda derneğimizin üzerine satınalmak süreti ile derneğimizin bünyesine dahil ettik ayrıca buradaki binamızın yanında bulunan bir parselasyon arsayıda eski cevre ve şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar eskikadıköy belediye başkanı selami  öztürk   ve   şuanki belediye başkanı Aykut Nuhoğlu na yardımlarından dolayı cok teşekkür ediyoruz..Bunlarınderneğimize kazandırılması sürecinde kredi kullanarak bu borcu ödedik  şu an hiç borcumuz yok ve borcumuz sürecinde mevcut öğrencilerimize burslarımızı verebildik yeni öğrenci kaydı alamadık şimdi bu burs sayımızı dahada artıracağız.gelirimizi ne kadar artırırsak o  kadar fazla öğrencimize burs vereceğiz.İş adamlarımız derneğimize yediyüzbin  lira civarında maddi yardımda bulundular.Derneğimizin kuruluşunun 50. Yılında girmiş bulunuyoruz tüm üyelerimiz ile daha güçlü yarınlara her şey geleceğimiz gençlerimiz için diyor hepinize teşekkür ediyorum’dedi.

 

Daha sonra Divan başkanı  Reşat Aksu  secime geçerek adayların yönetim listelerini bize ulaştırmasını bekliyoruz dedi.Genelkurulda başkanlık için aday çıkmayınca tek liste halinde alınan karar ile acık oylamaya geçildi Salonu dolduran oflu hayratlı dernek üyelerinin tamamının oyunu  alarak üç yıllığına yeniden yöetime seçildiler.

 

Genelkurul secimle son bulurken yenilenen yönetim ile  tebriklerikabul eden başkan Mustafa aral ve yönetim kurulu üyeleri    desteklerinden dolayı herkese teşekkür ettiler ve son olarak hatıra fotoğrafı çekilerek genel kurul son buldu

Bu gönderiyi paylaş